74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Wystawa „Spadkobiercy Beliny – 1. pułk szwoleżerów Józefa Piłsudskiego 1914 – 1939”

Wystawa „Spadkobiercy Beliny – 1. pułk szwoleżerów Józefa Piłsudskiego 1914 – 1939” – to tytuł składającej się z 20 plansz wystawy, która prezentowana będzie przez dwa tygodnie w naszej szkole.

 

 Wystawa opowiada dzieje 1. pułku szwoleżerów Józefa Piłsudskiego – jego organizację, działania bojowe w okresie legionowym(1914-1918), wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921 oraz kampanii wrześniowej 1939 roku, najważniejsze postaci związane z tym pułkiem oraz służbę garnizonową w Warszawie. Wystawa jest ogólnodostępna . Sponsorem i wyłącznym partnerem przedsięwzięcia jest PKN Orlen, dzięki wsparciu którego możliwe było wyprodukowanie wystawy oraz jej prezentowanie w różnych miastach Dolnego Śląska.

Żródło : doba.pl

Wystawa odbywa się  dzięki panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Niemcza Jarosławowi Węgłowskiemu. 

 

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content