74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

   W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła nasza pozyskała wyposażenie do pracowni robotyki między innymi: zestaw LEGO Spike Prime (12szt.) oraz LEGO Spike Essential (12szt). Zestawy te są obecnie uważane za jedne z najlepszych dostępnych na rynku, służących do nauki robotyki i programowania.

Regularne zajęcia w pracowni robotyki rozpoczęły się 3 października i obecnie prowadzone są w grupach: grupa dzieci najmłodszych (I – III) , zajęcia dla uczniów z klasy IV oraz trzecia grupa to uczniowie klas V – VIII i realizowane są w oparciu o materiały oraz scenariusze zajęć udostępnione przez firmę RoboCamp.

Na zajęciach uczniowie zapoznają się z budową prostych robotów, ich zasadą działania oraz współpracą wszystkich podzespołów wchodzących w jego skład.
W pierwszym etapie po zbudowaniu robota uczniowie wgrywają do jego układu sterującego przygotowany program i sprawdzają czy robot poprawnie działa – zgodnie z założeniami.
W drugim etapie uczniowie będą budowali zadane roboty i sami pisali do nich programy. Ostatni etap to tworzenie własnych rozwiązań i oprogramowania.

Tekst: J. Prokop

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content