74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Wycieczki do leśniczówki

13 czerwca klasa pierwsza udała się do leśniczówki. Dzieci przywitali członkowie Koła Łowieckiego Ponowa z Niemczy , którzy przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Podczas spaceru po lesie pan Andrzej Bośka opowiedział dzieciom o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Dzieci dowiedziały się m.in. , jak piją zwierzęta leśne, po co w lesie jest sól, co zrobić, gdy znajdziemy małe samotne zwierzątko, jak zachowywać się w lesie. Ogromną atrakcją i zaskoczeniem był pokaz odgłosów zwierząt leśnych w wykonaniu gospodarza obiektu. Po poczęstunku był czas na upominki i konkurs nagrodami.

Przypominamy, że pierwszaki wygrały wycieczkę do leśniczówki w jesiennym konkursie zbierania żołędzi i kasztanów. Sponsorem wycieczki było Koło Łowieckie Ponowa z Niemczy.

Dziękujemy serdecznie Kołu Łowieckiemu Ponowa za tak miłe przyjęcie i niezwykle ciekawą lekcję o lesie i jego mieszkańcach.

Dzień później do leśniczówki udała się klasa 8a, która również wygrała jesienny konkurs.

Dziękujemy pani J.Gryzło za organizację konkursu i pomoc w organizacji wycieczki.

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content