74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Wraca najliczniejsza akcja czytelnicza w Polsce!

Jeżeli 62% dorosłych Polaków nie czyta książek, to jak udowodnić młodzieży, że czytanie jest fajne? Właśnie po przez organizację takich akcji! Jak nie czytam jak czytam – to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. 

7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki. Będziemy czytać i my! W naszej szkole na palcu zabaw przy pawilonie rozbijamy czytelnicze miasteczko. Na kocu, na trawie, na stojąco, na leżąco nie ma znaczenia. Ważne by MIEĆ PRZY SOBIE KSIĄŻKĘ i ją czytać od godz. 10.00.
Głównym celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. 

Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wzięcia udziału w akcji 🙂

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content