74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność naszej szkoły godnie uczciła to ważne wydarzenie. 10 listopada o godzinie 11:11 wszyscy zaśpiewaliśmy hymn państwowy w ramach kolejnej edycji Akcji SZKOŁA DO HYMNU!. Wieczorem, wraz z zaproszonymi gośćmi, wzięliśmy udział w wieczornicy.

To był niesamowity wieczór 🇵🇱! W patriotycznym nastroju, przy blasku świec i ogniska wspominaliśmy wydarzenia sprzed ponad 105 lat, kiedy to Polska 🇵🇱po bardzo długim czasie niewoli odzyskała swoją niepodległość. Wspólny śpiew 🎶🎤 uczniów, rodziców i zaproszonych gości połączył nasze serca ❤️❤️❤️i sprawił, że wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak ważna jest wolność i niepodległość każdego narodu. 🇵🇱❤️Dzisiejsza wieczornica odbyła się dzięki współpracy z:Przedsiębiorstwo Komunalne w Niemczy, Stowarzyszenie Legendarna Wieś Gilów, Mała Gastronomia, OSP Niemcza, Przedszkole Publiczne Zaczarowany Gród, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy, Sołtys Podlesia, chłopcy z kl.7 wraz z opiekunem panem J. Prokopem, pan A.Woźniak, Samorząd Uczniowski, Grono Pedagogiczne i pracownicy obsługi SP, Rodzice, którzy upiekli ciasta. Dziękujemy!!! Ogromne słowa podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy sprawnie zorganizowali i przygotowali plac przed szkołą oraz pomogli posprzątać teren po imprezie. Pragniemy także podziękować uczniom, ich rodzinom i mieszkańcom miasta za obecność i aktywny udział w naszej uroczystości. Ten wieczór długo pozostanie w naszej pamięci!

W sobotę, 11 listopada, Poczet Sztandarowy i uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem i dyrekcją uczestniczyli w Mszy Św. odprawionej w intencji Ojczyzny oraz złożyli kwiaty w miejscu pamięci przy baszcie.

link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/jXJXwYE36xX92SVj6

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content