74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Z wizytą w II Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie

W dniu 16 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 8 odwiedzili swoich kolegów i koleżanki w jednej ze szkół ponadpodstawowych powiatu dzierżoniowskiego. Przyglądali się nie tylko murom szkolnym ale również obserwowali swoich starszych kolegów.

 

Głównym celem wizyty w II LO w Dzierżoniowie był udział w akademickim wykładzie, prowadzonym przez pana Tomasza Delikata, pracownika Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu. Tematem poruszonym przez wykładowcę był „Mobbing, bulling i cyberbulling”.  Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób myśli, stereotypy, uprzedzenia, emocje wpływają na zachowania Zaznajomili się również z mechanizmami psychologicznymi człowieka oraz poznali czym jest np. zjawisko rozproszenia odpowiedzialności w grupie. W trakcie wykładu omówione zostały zjawiska przemocy rówieśniczej (bulling), przemocy w sieci (cyberbulling), profile: agresora, ofiary, świadków przemocy. Przedstawiono liczne formy przejawianych zachowań przemocowych w sieci, które mają charakter ekstremalny z uwagi na poczucie anonimowości i bezkarności sprawcy. Omówiono następstwa psychologiczne doświadczenia przemocy. 

Wyjazd odbył się w ramach działań zawartych w programie wychowawczo – profilaktycznym.

Tekst: K. Iwaszkiewicz

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content