74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

WYCIECZKA DO DZIERŻONIOWA

31.10.2018r.  klasa Va i Vb  wybrały się na wycieczkę do Dzierżoniowa.

 

Uczniowie zwiedzili   przepiękny Młyn Hilberta, największy młyn zbożowy w Polsce, zbudowany w 1837r, który ostani raz mielił mąkę w 2016r. O jego wyjątkowości stanowi kompletny i oryginalny ciąg technologiczny (produkcja mąki, kasz, otrębów), pochodzący z lat 30-tych XX wieku. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Miejskie Dzierżoniowa  i bardzo ciekawe wystawy: „Historia Zakładu Radiowego DIORA“, „Niepodległa“,  „Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie“. 

Tekst: I. Dobosz-Czyszczoń

 


Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content