74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Patriotyzm w poezji, piosence i na co dzień

30 października 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Dzierżoniowie odbyło się spotkanie, którego tematem był „Patriotyzm na co dzień i w piosence”.

W setną  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie i nauczyciele ze szkół naszego powiatu wysłuchali poezji śpiewanej w wykonaniu Janusza Małolepszego i poezji Miłosza Wrzesińskiego. Niemczańscy artyści pięknie mówili i śpiewali o współczesnym patriotyzmie.

Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Aurelia Duraj, Krystyna Kajrys i Halina Mandziej oraz pani Jolanta Kurak.  Bardzo miłym akcentem  i  zaszczytem dla Naszej Szkoły był występ Aurelii Duraj, która znalazła się w gronie niemczańskich artystów i zaśpiewała piosenki do tekstów E.Brylla i K.I Gałczyńskiego.

Tekst: J.Kurak

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content