74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

POWIATOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

9 maja 2019 r. odbył się  w naszej szkole Powiatowy Dzień Języków Obcych, który miał formę konkursu.  Wzięło w nim udział 11 klas, w tym klasa VII a ze Szkoły Podstawowej w  Łagiewnikach  oraz klasa III Gimnazjum ze SP nr 1 w  Dzierżoniowie.  Impreza mogła się odbyć dzięki środkom ze Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, pozyskanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży -NAJLEPSI oraz dzięki pomocy Rady Rodziców . Honorowym patronem imprezy było Dolnośląskie  Kuratorium  Oświaty. 

Występy wszystkich klas stały na bardzo wysokim  poziomie artystycznym, a komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie podczas oceny przygotowania i przedstawienia  przez grupy  kultury i  historii danego  kraju.

W tym roku mogliśmy bliżej  poznać: Stany Zjednoczone (kl. IV a), Szwajcarię (kl. IVb), Turcję (kl. Va), Irlandię (kl.Vb), Ukrainę (kl. VI), Brazylię (kl. VII a Łagiewniki), Czechy (kl. VII Niemcza), Austrię (kl. VIIIa), Japonię (kl. VIIIb), Holandię (kl. III G SPnr1 Dzierżoniów) oraz Norwegię (kl. III G Niemcza).

W komisji konkursowej pracowały: pani dyrektor A. Kuźmińska, pani wicedyrektor W.Kraczkowska, pani inspektor ds oświaty A. Borowska i pani  księgowa A. Borzestowska.

W kategorii młodszej pierwsze  miejsce zajęła kl. VI, drugie  miejsce kl. Vb, a trzecie miejsce klasa Va.

W kategorii klas starszych wygrała klasa III gimnazjum ze SP nr 1 w Dzierżoniowie, drugie miejsce zajęła kl. VII a z Łagiewnik , a miejsce trzecie klasa III gimnazjum z Niemczy.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM WSPANIAŁYCH , PEŁNYCH HUMORU WYSTĘPÓW. DZIĘKUJEMY UCZNIOM, RODZICOM I WYCHOWAWCOM KLAS ZA OGROMNĄ PRACĘ I TRUD WŁOŻONY W PRZYGOTOWANIE SIĘ DO DZISIEJSZEGO DNIA! 

Impreza została przygotowana przez nauczycieli języków obcych: panią Iwonę Dobosz-Czyszczoń i pana Michała Paczkowskiego.

link ze zdjęciami

POWIATOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 9.05.2019

link do filmu przygotowanego przez p. Michała Paczkowskiego:

 https://www.youtube.com/watch?v=CZyg5KRUWNY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1RBPnmNG7W3jM9mSVQ7X01iUi0nHBSwE1CK_TiBiLLFb01zxKv0PUQs_o

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content