74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

Kończący się rok szkolny należał, w naszej opinii, do udanych.

 

 Reprezentowaliśmy szkołę i gminę na wielu imprezach, m.in. na Dniach Kasztelanii Niemczańskiej, podczas gminnych i powiatowych uroczystości           z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na dożynkach  w Łagiewnikach i kartoflisku w  Stoszowie, podczas uroczystości niepodległościowych we Wrocławiu, podczas jarmarków świątecznych organizowanych na terenie gminy oraz podczas wielu imprez charytatywnych.

Nasi uczniowie odnosili wiele znaczących sukcesów w konkursach przedmiotowych , a także sportowych, które odbywały się w gminie, powiecie    i regionie. Do najważniejszych należą:

·        I i II miejsce w Powiatowym Konkursie Kartek Wielkanocnych,

·        I i II miejsce w Regionalnym  Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Obcojęzycznej,

·        II miejsce w Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych,

·        IV miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych,

·        Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Lwiątko 2019,

·        I miejsce w Powiatowych Zawodach  Mini Piłki Siatkowej i awans do półfinału wojewódzkiego,

·        Wysokie miejsca w powiatowych i regionalnych konkursach sportowych.

W naszej szkole odbyło się wiele ciekawych imprez, niektóre z nich należą do kanonu imprez, które są już tradycją w naszej szkole. Do najważniejszych należą:

– Wieczornica,

– Jasełka, Przedstawienie Bożonarodzeniowe,

– Dzień Otwarty dla kandydatów do klasy pierwszej,

– Pasowanie na Ucznia i Pasowanie na Czytelnika,

– Otwarcie Boiska Szkolnego,

– Powiatowy Dzień Aktywności,

– Powiatowy Dzień Języków Obcych,

– Dzień Pluszowego Misia, Międzynarodowy Dzień Kropki, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka .

            Realizowaliśmy i realizujemy nadal wiele projektów, m.in. „Kreatywność  i nauka, każdy uczeń tego szuka”, Umiem Pływać. Bierzemy udział w akcjach: Góra Grosza, Sprzątanie Świata, zbiórka makulatury, baterii i nakrętek, Warzywa i owoce w szkole, fluoryzacja.

             W szkole i w regionie działa Szkolny Klub Wolontariatu, który wspomaga wiele instytucji, m.in. schronisko Azyl i schronisko w Gilowie, DPS, Klub Emerytów. Działa także na rzecz naszych uczniów, organizując im ciekawe imprezy i przedstawienia.

                        Bardzo aktywna jest także świetlica szkolna, która oprócz opieki  nad uczniami organizuje też spotkania rodzinne np. z okazji Dnia Babci   i Dziadka, Dnia Mamy i Taty. Świetliczki wyjeżdżają często na wycieczki, np. na lodowisko, na konie itp..

            Przy naszej szkole rozpoczęło działalność Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci  i Młodzieży Najlepsi. Dzięki pracy osób w nim działających pozyskaliśmy już dużo środków finansowych na wzbogacenie oferty edukacyjno – sportowej  szkoły.

Nauka to nie tylko lekcje w szkole, dlatego nasi nauczyciele organizują szereg wycieczek o charakterze edukacyjnym, w tym roku byliśmy m.in. w Krakowie, w Oświęcimiu, w Warszawie, we Wrocławiu, w Koszęcinie w Wałbrzychu, w Zamku Topacz, w Czechach i w Niemczech. Odwiedziliśmy Festiwale Nauki, Explorapark, uczyliśmy się tańczyć z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk. Poznawaliśmy historię, geografię i przyrodę, odwiedzając ciekawe miejsca w najbliższej okolicy. Nie zapomnieliśmy o wizytach w kinie i teatrze.

            Nasza szkoła dysponuje nowoczesnym sprzętem edukacyjnym, sale są stale wzbogacane i odnawiane, posiadamy nowe funkcjonalne  boiska szkolne. Wkrótce powstanie plac zabaw na dróżkach. 


Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content