74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Pasowanie na czytelnika i przedszkolaki w bibliotece

10 maja bibliotekę Szkoły Podstawowej w Niemczy odwiedziła najstarsza grupa dzieci z przedszkola wraz z wychowawczynią p. E. Lewandowską. Przyszli uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie o bajkowych i baśniowych postaciach, przygotowane na pasowanie pierwszoklasistów przez kl. IV a, a pani bibliotekarka, czytając fragment  „Kopciuszka” zachęcała dzieci do czytania im książek przez dorosłych. Goście pochwalili się  swoją wiedzą i umiejętnościami, bardzo dobrze odpowiadali na pytania dotyczące różnych bajek i zatańczyli ulubiony taniec. Zapraszamy ich od września do biblioteki szkolnej już jako pierwszoklasistów.

tekst: J.Kurak

 

Pierwszoklasiści umieją już pięknie czytać, dlatego mogą samodzielnie wypożyczać książki i poznawać ich  zaczarowany świat. Uczniowie z kl. IV pod opieką p. J.Kurak i p. K. Bednarz  przygotowali dla nich przedstawienie pt. „W świecie baśni i bajki”, przypomnieli im o korzyściach płynących z czytania książek i szacunku dla nich. Pierwszoklasiści pochwalili się swoją bajkową wiedzą. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali uroczyście  pasowani na czytelników przez p. bibliotekarkę. Na zakończenie otrzymali kolorowe dyplomy i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

 

 

 

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content