74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. B. CHROBREGO W NIEMCZY

Dnia 11.05.2018  odbył się w  Szkole Podstawowej w Niemczy  Europejski Dzień Języków Obcych.

Jego głównym celem było podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym  świecie. Poprzez organizowanie takiego dnia staramy sie pokazać, że uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe, oraz przy okazji dobrze się bawić.

W tym roku postawiliśmy na  muzykę, zabawę,  pyszne potrawy z różnych stron  świata ( podziękowania dla rodziców). Klasy po wsześniejszym wylosowaniu nazwy kraju otrzymały następujące zadania do przygotowania razem z  wychowawcami:  piosenka, taniec, stoisko, potrawa, strój,  test  wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Na koniec imprezy czekały ich jeszcze rzuty do kosza i skoki na  skakance. Klasa IVB była gospodarzem  całego wydarzenia, przygotowując program artystyczny rozpoczynający DZIEŃ EUROPEJSKI.

Zwycięzcami tegorocznych zmagań, po bardzo wyrównanej  walce zostali:

I miejsce – klasa V- Francja

II miejsce klasa -VI– Hiszpania

III  miejsce –klasa VIIA– Węgry

Pozostałe klasy zaprezentowały się również wspaniale, przegrywając często tyko jednym punktem,  jak klasa IVA  (Grecja) z klasą VIIA ( Węgry). Dziękujemy za zabawę klasie VIIB ( Niemcy),                   II Gimnazjum ( Wiekla Brytania) i III Gimnazjum ( Włochy). 

Klasy I- III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami byli naszymi gośćmi, dekorując przepięknie  z tej  okazji  swoje klasy i korytarz.

Nagrody i słodycze dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie  zostały ufundowane przez: URZĄD MIASTA I GMINY  NIEMCZA, FIRMĘ LEONI KABEL POLSKA Sp. z o.o.  POLSKA, RADĘ RODZICÓW,  FIRMĘ SiGTechnik   IWONA i  SEBASTIAN GAWARZEWSCY  ORAZ WYDAWNICTWO LEKTOR KLETT.

Tekst: I. Dobosz-Czyszczoń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content