74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU – KLASA II

Klasa II zakończyła pracę w drugim module projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Tym razem tematem była zima, życie na Arktyce i na Antarktydzie, problem ocieplania się klimatu oraz poszukanie odpowiedzi  na pytanie „Co może zrobić każdy z nas, aby powstrzymać drastyczne zmiany klimatu zachodzące w czasach, w których żyjemy?”.

 

Uczniowie klasy drugiej przeczytali lekturę pt.: „Zaczarowana zagroda”, opowiedzieli historię badań nad życiem pingwinów, przedstawioną w książce. Samodzielnie wykonali pingwinki z rolek po papierze oraz bałwanki z rzeczy niepotrzebnych (śmieci), a potem zorganizowali w klasie lodowy zakątek. Dowiedzieli się,  jak wygląda życie na obu biegunach Ziemi. Po odczytaniu opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu” oraz  obejrzeniu filmów na temat efektu cieplarnianego i topnienia lodowców, dzieci wspólnie opracowały ekozasady, które powinny być przestrzegane przez każdego mieszkańca naszej planety.  Na koniec pracy w tym module odbył się pokaz ekomody. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali niezwykle pomysłowe stroje, które składały się tylko z przedmiotów nadających się do recyklingu. Pokaz mody wzbudził największe emocje wśród drugoklasistów!

 

Już nie możemy doczekać się III modułu – tu głównym tematem będzie słońce.

 

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Aktualności

„Szkoła do hymnu” – podziękowanie za udział w akcji

Szanowni Państwo Dyrektorzy,w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek

Skip to content