74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

KLASA PIERWSZA O SAVOIR VIVRE

W klasie I został przeprowadzony blok zajęć, który  rozwijał postawy prospołeczne. Celem zajęć  było kształcenie   u dzieci takich wartości jak: dobroć, życzliwość i pomaganie innym oraz bezinteresowne czynienie dobra.

 

Skorzystaliśmy z tekstu „Bank dobrych pomysłów, którego główną bohaterką jest Hania. Z opowieści Hani płynie piękna i ważna zachęta  do czynienia dobra innym ludziom .Wspólnie nauczyliśmy się piosenki o dobrym wychowaniu pt: Savoir – Vivre. Dzięki zabawie „Wszyscy, którzy tak jak ja lubią…” uświadomiliśmy sobie, jak wielu z nas lubi podobne rzeczy. Porozmawialiśmy na temat przyjaźni, współpracy, życzliwości, wsparcia oraz tolerancji. Następnie objaśniliśmy sobie  znaczenie słowa   savoir – vivre i poparliśmy je pięknymi opowiastkami z książki G. Kasdepke o takim samym tytule. Na zakończenie naszego cyklu o dobrym wychowaniu wspólnie zjedliśmy owocowy podwieczorek. Dzieci bardzo zainteresowały te zajęcia , a wspólny podwieczorek przyczynił się do integracji grupy okazywania życzliwości  i wyrozumiałości.

Tekst:J.Konopka

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content