74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Książki w języku ukraińskim/ Книги на українській мові.

Biblioteka szkolna nawiązała współpracę z Fundacją Powszechnego Czytania, która prowadzi m.in. akcję wspierania dzieci z Ukrainy #KsiążkaChroni. Otrzymaliśmy pakiet książek w języku ukraińskim dla naszych nowych uczniów. 
  Pamiętajmy o dużej roli książki i czytania w odbudowaniu poczucia bezpieczeństwa wśród dzieci uchodźców. Wspólne czytanie w ich języku ojczystym uspokaja, daje poczucie bliskości i pozwala oderwać się na chwilę od rzeczywistości.
  To wszystko chcielibyśmy dać dzieciom. Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

 Шкільна бібліотека налагодила співпрацю з Фондом Універсального читання, який займається, зокрема, акцією підтримки дітей з України,,Книга Захисту”. Ми отримали посилку з книжками на українській мові для наших нових учнів.     Пам’ятаймо про велику роль книги та читання у відновленні почуття безпеки у дітей біженців. Спільне читання рідною мовою заспокоює, дає почуття близькості та дозволяє відірватися на мить від реальності .    Все це ми хочемо подарувати дітям. Запрошуємо до шкільної бібліотеки!

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content