74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Dzień Dziecka – DZIAŁO SIĘ!

Dzień Dziecka w naszej szkole odbywał się w inny niż zawsze sposób.

Klasy pierwsze i trzecia udały się na wycieczki.

Klasa I a pojechała na leśniczówkę, gdzie spotkała się  z myśliwym panem Andrzejem Bośką. Dzieci poznały zwierzęta leśne, zobaczyły paśnik i lizawkę oraz miały okazję posłuchać dźwięków wydawanych przez róg myśliwski. Po wspólnym ognisku wesołe i szczęśliwe wróciły do Niemczy.

 Klasa I b spacerowała po Arboretum Wojsławice. Dzieci przeszły szlakiem  pod nazwą NA TROPACH ZAGINIONEGO ŚWIATA. Podziwiały park w pełni rozkwitu, a po degustacji lodów wróciły do szkoły.

Klasa III, podobnie jak klasa Ib, udała się ogrodu w Wojsławicach, gdzie po poznaniu drzew , które rosły w czasach dinozaurów, dzieci ruszyły na sam szczyt parku do miejsca, w którym znajduje się horoskop botaniczny. Po odnalezieniu swoich drzew, dzieci przeszły do georetum. Na koniec był czas na ognisko, szaleństwo  na placu zabaw,  lody i pamiątki.

Natomiast klasy, które pozostały w szkole czekała niezwykle wesoła impreza. Każdy chętny uczeń mógł przebrać się za przedszkolaka oraz przynieść swoje przybory szkolne w czymś, co nie jest plecakiem.  Uczniowie wykazali się ogromnym  poczuciem humoru, kreatywnością i pomysłowością.

Dla każdego ucznia Rada Rodziców ufundowała drobne upominki.

To był piękny i  szalony dzień, który długo  pozostanie w naszej pamięci.

LINK DO ZDJĘĆ:

Zdjęcia dzięki: pani J.Romantowskiej, A. Wszołek, M.Kuźniar, G.Gąsiorowskiej, A. Łysiak, panu M.Paczkowskiemu i panu G.Mielczarkowi

https://photos.app.goo.gl/gAmyfRAf2Ph5Mowt6

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content