74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

I i III miejsce dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Niemczy w POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH DACH

W Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego DACH zorganizowanym 13.12.2019r. w Zespole Szkół Społecznych w Bielawie wzięło udział  ponad   20 uczniów z sześciu szkół powiatu dzierżoniowskiego. Szkołę w Niemczy  reprezentowali uczniowie z klasy VII:  Laura Łuczak, Gabriel Berzin, Szymon Palimąka- w konkursie drużynowym i indywidualnym , a  z kl.VIII:  Agata Wrzesińska- w konkursie indywidualnym. Opiekunem grupy była pani I.Dobosz-Czyszczoń.

I  MIEJSCE w kategorii DRUŻYNOWEJ zajęli:

1. LAURA  ŁUCZAK

2. GABRIEL BERZIN

3. SZYMON  PALIMĄKA

III MIEJSCE  w kategorii  INDYWIDUALNEJ zajął:

SZYMON PALIMĄKA

Konkurs odbywał się w języku niemieckim i sprawdzał wiedzę uczniów z takich dziedzin jak: geografia, życie codzienne, historia, polityka, sport, literatura, sztuka, gospodarka  Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

Tekst: Iwona Dobosz-Czyszczoń

 

 

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content