74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

FAMILIJNE LOWE – PROJEKT

Projekt edukacyjny LOWE

Ośrodek edukacyjny  i centrum kulturalne w gminie Niemcza powstały  w oparciu o własny potencjał, zasoby, współpracę ze szkołą podstawową i innymi instytucjami. Nasza oferta dla osób dorosłych ma na celu samorealizację, rozwój osobisty, rozwinięcie kompetencji językowych, podniesienie kompetencji społecznych oraz zawodowych. Zajęcia rehabilitacyjno-rekreacyjne mają na celu uaktywnić odbiorców programu. Oferta jest dostosowana do potrzeb i możliwości odbiorców z Naszej gminy

W Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy odbywają się od października zajęcia dla osób dorosłych w ramach projektu i wygranego grantu w wysokości 250.000,00 zł pod nazwą  Lokalny  Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Niemczy „FAMILIJNE LOWE”.  Grantobiorcą była gmina Niemcza .

Zajęcia prowadzą nauczyciele pracujący w szkole w Niemczy, a także animatorzy z zewnątrz. Powstały 15-osobowe grupy zajęciowe. Obecnie w związku z pandemią i wymogami sanitarnymi grupy zmniejszyliśmy do 5 osób.

W ramach realizacji projektu  prowadzonie są  spotkania, warsztaty  dla chętnych osób z terenu Gminy Niemcza:

·         Języki obce dla każdego – język niemiecki i język angielski,

·         Akademia dobrego dialogu – zajęcia z terapeutą,

·         Zajęcia artystyczne,

·         Doradztwo zawodowe (indywidualne i grupowe),

·         Warsztaty psychologiczne dla dorosłych,

·         Warsztaty :Szkoła dla Rodziców,

·         Zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne,

Zaplanowane są też wyjazdy do  teatru, opery, wyjazd na wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą do Berlina.

Oprócz oferty zajęciowej szkoła pozyskała środki na remont i wyposażenie  pomieszczenia , które będzie wykorzystane jako sala audiowizualna, konferencyjna oraz sala na zajęcia projektowe.   Zakupiliśmy też sprzęt do zajęć językowych, pomoce dydaktyczne , materiały edukacyjne, stół multimedialny.

Wszystkie zajęcia będą odbywały się przez 2 lata.  Od następnego roku szkolnego chcemy pozyskać nowych uczestników i stworzyć następne grupy zajęciowe.

Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe, są jeszcze pojedyncze miejsca na niektóre zajęcia. Nasz projekt skierowany będzie przede wszystkim do rodziców uczniów uczących się w Szkole Podstawowej oraz dorosłych mieszkańców Gminy Niemcza.

 

Nie czekaj, przyjdź, zobacz, spróbuj.

„Nie musisz być wielki na starcie, ale musisz wystartować, żeby być wielki…”

Z. Ziglar

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content