74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

WARSZTATY Z FIZYKI

12 czerwca 2018r odbyły się w naszej szkole warsztaty z fizyki dla uczniów ościennych szkół podstawowych. W zajęciach udział brali uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie Zdroju oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie.

 

Uczniowie mieli do wykonania pięć doświadczeń wg opracowanej do każdego doświadczenia instrukcji. Uzyskane wyniki pomiarów przenosili na przygotowane „Karty pracy”, a następnie do specjalnie przygotowanego dla każdego ćwiczenia arkusza kalkulacyjnego, w którym wykonano pozostałe obliczenia. Na koniec komplet danych i wyników drukowali na drukarce – wydruk stanowił załącznik do „Karty pracy”.  Na zakończenie zajęć uczniowie mogli wykonać jeszcze kilka krótkich i ciekawych doświadczeń związanych z różnymi zagadnieniami z fizyki.   W warsztatach wykorzystano pomoce edukacyjne oraz sprzęt komputerowy pozyskane w ramach prowadzonych w szkole projektów: „Nowoczesna szkoła – inwestycja w przyszłość – rozwój infrastruktury edukacyjnej szkół podstawowych
i gimnazjalnych w Powiecie Dzierżoniowskim poprzez adaptację i wyposażenie pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych w sprzęt oraz pomoce dydaktyczne” oraz „Liga Mistrzów na start”

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tekst: J.Prokop

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content