74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Uczniowie klasy I a uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym panem Bartłomiejem Oleksiakiem. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Na początku uczniowie przypomnieli numery telefonów alarmowych. Rozmawiali również o tym, jak zachować się, gdy będą świadkami zasłabnięcia kogoś w domu lub np. w parku. Następnie pod czujnym okiem ratownika dzieci ćwiczyły sprawdzanie oddechu u osoby poszkodowanej, udrażnianie dróg oddechowych oraz wykonywanie masażu serca w celu przywrócenia akcji serca. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z przydzielonymi zadaniami. Obejrzeli również filmy instruktażowe z serii „Mam swoje lata i wiem co robię”. W nagrodę za rzetelne wykonywanie ćwiczeń pan Bartłomiej Oleksiak zademonstrował uczniom podstawowy zestaw ratownictwa medycznego. Pierwszoklasiści byli bardzo zaineresowani do czego służą poszczególne przybory. Pan ratownik cierpliwie odpowiadał na stawiane pytania oraz pokazywał do czego wykorzystuje niektóre przybory.

Dzięki warsztatom dzieci nauczyły się, jak udzielić pomocy osobie, która zasłabła oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Za pomoc w zorganizowaniu spotkania i warsztatów dziękujemy Państwu Joannie i Pawłowi Kotom.

Tekst: M.Kuźniar

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content