74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Mądrzy Cyfrowi w naszej szkole.

Mądrzy Cyfrowi – rusza pierwszy w Polsce projekt edukacji cyfrowej realizowany wspólnie z Google.org

Startuje projekt Mądrzy Cyfrowi – pierwszy program dla nastolatków obejmujący teren całej Polski, którego celem jest rozwijanie umiejętności cyfrowych przy jednoczesnym kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych. Projekt realizowany jest przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org – charytatywnego oddziału Google.

W ramach akcji “lato i zima w mieście” wybrane szkoły i biblioteki w każdym województwie, w tym także z obszarów wiejskich, zorganizują dla uczniów w wieku 12-13 lat zajęcia rozwijające umiejętności cyfrowe oraz odpowiedzialne postawy społeczne. Nastolatki dowiedzą się m.in. jak tworzyć wirtualną rzeczywistość oraz poznają podstawy montażu wideo w 3D, narzędzia do pracy zespołowej czy zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii młodzież w kreatywny sposób będzie trenować praktykowanie wartości takich jak szacunek, uczciwość, mądrość i odwaga cywilna.

Projekt Mądrzy Cyfrowi realizowany będzie przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” ze wsparciem Google.org. W formie pilotażowej projekt ruszy w lecie 2018 r., a zimą 2019 r. obejmie swoim zasięgiem kilkaset szkół z całego kraju. Wartość grantu na realizację projektu to 500 tysięcy dolarów. „Mądrzy Cyfrowi” są pierwszym programem wspartym przez Google.org w Polsce.
Już teraz chętni uczniowie klasy piątej, szóstej i klas siódmych naszej szkoły mogą zapisywać się do sierpniowej edycji zajęć projektowych, które odbędą się w dn. 20.08-24.08.18. Nasi uczniowie będą uczestniczyli w niecodziennych zajęciach, podzieleni na dwie grupy liczące około 15 osób. Ich opiekunami będą P.Alicja Łysiak oraz P. Adam Woźniak, którzy wspólnie z P.Wicedyrektor Wiolettą Kraczkowską uczestniczyli 3-4.06.18 w otwarciu projektu, a także ciekawych wykładach i warsztatach. Sierpniowe zajęcia rozpoczną działania projektowe i mamy nadzieję, że będą bardzo atrakcyjną ofertą na końcówkę wakacji dla uczniów z naszej Gminy. Zajęcia są bezpłatne, a organizator projektu zapewnia, że dzieci spoza Niemczy będą miały zapewniony dowóz. Wszyscy uczestnicy mają też zapewniony posiłek w trakcie trwania zajęć. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Więcej informacji dostępnych jest na stronie madrzycyfrowi.pl.

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content