74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

MÓJ SĄSIAD NIETOPERZ

25 września odbyły się warsztaty dotyczące poznania świata nietoperzy. Zajęcia, w bardzo ciekawy sposób, prowadziła Pani Anna Bator – Kocoł. Zajęcia rozpoczęła prelekcja chiropterologa o życiu i zwyczajach nietoperzy.

 

Uczestnicy warsztatów poznali przedstawicieli gatunków polskich latających ssaków oraz sposoby komunikowania się tych zwierząt. Następnie uczniowie poznali nowego gościa, który przybył na spotkanie. Był to nietoperz z rodziny borowców. Każdy kto miał chęci mógł nakarmić nietoperza specjalnie przygotowanym żywym pokarmem. Po zakończeniu tej części warsztatów wszyscy udali się na wieczorny spacer celem nasłuchiwania echolokacji nietoperzy pośród okolicznych zadrzewień i budynków.

 Warsztaty były realizowane przez Stowarzyszenie Ziemi Dzierżoniowskiej w ramach projektu pod nazwą „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich – kampania informacyjno-edukacyjna”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Tekst: M. Kuźniar

Nietoperze 25.09.2019

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content