74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Międzynarodowy projekt edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI

W tym roku szkolnym uczniowie klasy II i III przystąpili do udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym  „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja tego projektu łączy ze sobą zachęcanie dzieci do czytania książek  i postawę ekologiczną.

Klasa II zakończyła  realizację I modułu  projektu pod hasłem „Mała chmurka w krainie drzew”. Dzieci wraz z wychowawcą przeczytały książkę pt.: „Kapelusz Pani Wrony”, przygotowały swój lekturnik, a po przeczytaniu opowiadania o Chmurce Tosi dowiedziały się , co ludziom daje las i drzewa. Następnie  w grupach wykonały zadanie  projektowe DRZEWA oraz poznały drzewa z najbliższej okolicy szkoły. Zrobiły także plakaty zachęcające innych do czytania książek. Na korytarzu przed salą klasy drugiej zawisło drzewo czytelnicze, a w klasie Chmurka Tosia – prace wykonane przez dzieci.

Już nie możemy doczekać się kolejnego modułu projektu, w którym Chmurka Tosia znajdzie się w krainie śniegu.

Partnerem Honorowym tego projektu jest m.in. Minister Edukacji Narodowej

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content