74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Kufer Silesicum w naszej szkole

15 listopada 2018 r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Stowarzyszenie Muzeum Ziemi Niemczańskiej.

 

Młodzi  niemczanie  poznawali przedmioty mówiące o naszej regionalnej przeszłości, ukryte w Kufrze Silesicum, oraz uczestniczyli w niecodziennej lekcji kaligrafii. Zanurzanie stalówki w tuszu i pisanie nią listu, a następnie lakowanie koperty pieczęcią bardzo im się podobało. Dziękujemy Stowarzyszeniu Muzeum Ziemi Niemczańskiej za ciekawą lekcję, promującą nasze lokalne dziedzictwo historyczno-kulturowe.

Tekst: J. Kurak

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content