74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

KLASA II SPOTKAŁA SIĘ Z MIKOŁAJEM W ZŁOTYM STOKU

W poniedziałek – 2 grudnia – udaliśmy się na wycieczkę do Złotego Stoku.

Na miejscu czekała na nas przewodniczka „Reniferka Świętego Mikołaja”.

Zwiedziliśmy Kopalnię Złota, do której zeszliśmy po ponad 300 schodach na głębokość 100 metrów pod ziemią. Chodnikami doszliśmy do podziemnej stacyjki, z której odjechaliśmy kolejką na spotkanie z „Szalonym Alchemikiem” i Św. Mikołajem. Braliśmy też udział w różnych warsztatach np. poszukiwanie minerałów, zajęcia plastyczne, mennica. Zmęczeni udaliśmy się na pyszny obiad. Z pełnymi brzuszkami i radosnymi minami wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy Kopalni Złota i wspaniałym  ludziom,  których tam spotkaliśmy  za cudowną wycieczkę.

Tekst: J. Kwiatkowska

link do zdjęć ( zdjęcia dzięki uprzejmości pani K.Iwaszkiewicz)

Kl. II w Złotym Stoku

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content