74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

EKOMISJA-NIE MARNUJĘ!

Głównym celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży na temat ekologii, zdrowego stylu życia oraz niemarnowania zasobów w tym żywności.
Pierwszy etap zajęć pod hasłem „Nie marnuję żywności” odbył się już w klasie III.
Uczniowie przenieśli się do pewnej krainy, której mieszkańcy nie szanują pokarmów i marnują dużo pożywienia. Podczas pracy w grupach dzieci miały za zadanie wskazać niewłaściwe zachowania oraz poszukać sposobów, jak można ograniczyć marnowanie żywności w każdym domu. Każdy uczeń zrozumiał, że niemarnowanie żywności to oszczędzanie pieniędzy, wody, energii i czasu. Dzieci zauważyły także, że taką krainą może być każda miejscowość – nawet nasza.

LINK DO ZDJĘĆ:
EKOMISJA KLASA 3

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content