74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Wystawa „Miłość silniejsza niż strach”

Dolnośląski Kurator Oświaty zaplanował na bieżący rok szkolny działania mające na celu upowszechnianie wiedzy na temat Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej. Nasza szkoła przyłączyła się do realizacji tego projektu. Pierwszym zrealizowanym działaniem jest wystawa poświęcona rodzinie Ulmów. 10 września 2023 r. w Markowej, rodzinnej miejscowości Józefa i Wiktorii Ulmów, odbyła się Msza Święta beatyfikacyjna męczenników. Po raz pierwszy beatyfikowana została cała rodzina – rodzice i siedmioro dzieci ( w tym jedno nienarodzone). Zapraszamy do zwiedzenia wystawy.

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content