74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Wyjście klasy III do Piernikarni Śląskiej w Niemczy

Zapach pierników przywitał nas po wejściu do Piernikarni Śląskiej w Niemczy. Dowiedzieliśmy się ,że piernikarstwo jest mocno związane z naszym regionem czyli Dolnym Śląskiem.

Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia ekspozycji. W sali wystawowej zobaczyliśmy ręcznie rzeźbione formy do wypieku pierników ,stół dozagniatania ciasta i do wyciskania form. Pod czujnym okiem właścicielki rozgniataliśmy w moździerzach korzenne przyprawy – cynamon , goździki, pieprz i  anyż. Następnie mieszaliśmy w drewnianej dzieży składniki na ciasto piernikowe. Musieliśmy włożyć dużo wysiłku w wyrobienie tego korzennego przysmaku, tak aby ciasto stało się plastyczne. Ciastem wypełnialiśmy drewniane formy wykonane w oparciu o regionalne wzory i wykonaliśmy pyszne, pachnące pierniki.

Wspólnie spędzony czas był świetną zabawą i zbliżył nas w tym przedświątecznym czasie. Własnoręcznie wykonane  pierniki ucieszyły wszystkich.Było super !

Dziękujemy rodzicom- opiekunom, którzy nam towarzyszyli podczas warsztatów.

tekst: J.Konopka

link:

https://photos.app.goo.gl/QFjbk4dmLUtkRuBJ8

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content