74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Wycieczka klasy pierwszej- DARY JESIENI

7 listopada klasa 1 udała się do Marianówka, do gospodarstwa państwa Ostrowskich. Uczniowie przypomnieli sobie jakie dary przynosi nam jesień oraz co człowiek i zwierzęta mają dzięki tym darom. Następnie dzieci nauczyły się wierszyka o zdrowej marchewce oraz wykonały „taneczne ciasto” w rytm muzyki ludowej. Kolejnym punktem wizyty w Marianówku było ciasto z jabłkami: dzieci same połączyły składniki ciasta, mieszały wszystko w makutrze i wyłożyły na blachy. Gdy ciasto się piekło, dzieci spotkały się z mieszkańcami zagrody. Resztkami z jabłek (bo w gospodarstwie nic się marnuje) karmiły owce i kozy. Nazbierały trawy, aby nakarmić konie i kucyki, a także kury i króliki. Był też czas na zabawę na placu zabaw oraz na rundę gokardami po placu gospodarstwa. Na koniec zjadły własnoręcznie upieczone ciasto.

To był udany dzień, pogoda dopisała, a dzieci poznały nowe słowa oraz nabyły nowych kompetencji m.in: przyrodniczych, osobistych, społecznych, obywatelskich, w zakresie: uczenia się, przedsiębiorczości, świadomości i ekspresji kulturalnej .

link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/n2WL92LqkHqom91m9

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content