74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Wycieczka klasy II b do Muzeum Zabawek oraz „Szlakiem Ginących Zawodów”

Wycieczkę w Kudowie Zdroju rozpoczęliśmy od zwiedzania Ogrodu Muzycznego z metalowymi atrapami instrumentów, znajdującego sie w Parku Zdrojowym. Przeszliśmy alejkami z niezwykłymi okazami roślin, drzew i krzewów oraz przeróżnymi palmami. Odnaleźliśmy rzeźbę terenową „Leśnego Luda”, pilnującego kosztowności oraz rzeźbę ogrodnika sprawującego pieczę nad Parkiem.

            Odwiedziliśmy największą na Dolnym Śląsku Pijalnię Wód Mineralnych, gdzie posmakowaliśmy leczniczą wodę. Spacerem udaliśmy się na „Szlak Ginących Zawodów”. Tam zapoznaliśmy się z zawodami, które dzisiaj są już mało znane: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem. Wizytę rozpoczęliśmy zwiedzaniem Mini ZOO. Obejrzeliśmy kolekcję unikalnych ptaków, piękne pawie, lamy, jelenie, wielbłąda, zebrę, jeżozwierza, bawoła. Ciekawym elementem szlaku był stary wiatrak typu Koźlak, którego wnętrze zwiedziliśmy. Odnaleźliśmy Chatę Kowala ze wszystkimi jego przyborami oraz Chatę Strojów Ludowych. Zainteresowała nas również Chata Chleba,w której prowadzona jest sprzedaż świeżo wypiekanego pysznego, chrupiącego chleba.

            Miłym przeżyciem była wizyta w pracowni garncarskiej. Rozpoczęła się ciekawostkami o garncarstwie. Następnie obejrzeliśmy pokaz tworzenia na kole garncarskim. Na pamiątkę wizyty na „szlaku Ginących Zawodów” własnoręcznie wykonaliśmy dzieła z gliny.

            Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Zabawek. Zwiedziliśmy największą wystawę zabawek w Polsce. Pani Przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat najdawniejszych i współczesnych zabawek.

Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się do Parku Zdrojowego na zakup pamiątek oraz długo wyczekiwane lody.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc podczas wycieczki.

Link do zdjęć:

Kudowa – Zdrój

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content