74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Wycieczka do Kudowy – Zdroju

Uczniowie klasy Ia  i II wybrali się na wycieczkę do Kudowy – Zdroju. Pierwszym celem podróży było poznanie zawodów, które już bardzo rzadko występują. Udając się Szlakiem Gnących Zawodów dzieci dowiedziały się między innymi czym zajmował się rymarz, kowal, bednarz. Mogły też zobaczyć dawne sprzęty używane w gospodarstwie domowym. Dodatkowo każde dziecko przez chwilę zamieniło się w garncarza i samodzielnie zrobiło glinianą miseczkę. Oglądały też zwierzęta, które mieszkają w minizoo. Niestety ze względu na ulewny deszcz dzieci  zobaczyły tylko kilka gatunków ptaków. Drugim celem wycieczki była wizyta w Muzeum Zabawek. Tutaj dzieci poznały historię zabawek, które są zgromadzone w muzeum. Pani przewodniczka opowiadała o historii klocków LEGO, o pięknych lalkach oraz skąd wziął się pomysł na przyjaciela każdego dziecka – pluszowego misia. Następnie, podczas warsztatów, dzieci samodzielnie wykonywały drewnianą zabawkę. Po zakończonych zajęciach zadowoleni uczniowie udali się w drogę powrotną do Niemczy. Pomimo niesprzyjającej pogody możemy uznać, że wycieczka udała się a dzieci miło spędziły czas.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Kuźniar

https://photos.app.goo.gl/Ye3PVK7ECLwKxPoK9

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content