74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Dnia 06.10.2023 kasy V, VI i VII pojechały na jednodniową wycieczkę do Berlina. Program wycieczki był bogaty,                   a tempo duże, ale mieliśmy możliwość ćwiczenia naszej znajomości języka niemieckiego i angielskiego, zobaczyliśmy między innymi:  Bramę Brandenburską, słynną ulicę Unter den Linden, Kościół Pamięci, wjechaliśmy na Wieżę Telewizyjną,  najwyższą budowlę w Niemczech, spacerowaliśmy po Alexanderplatz, zwiedziliśmy Muzeum Egipskie          z kolekcją zabytków starożytnego Egiptu,  z popiersiem królowej Nefretete. Wieczorem podziwialiśmy oświetlony Berlin.
Mówi się , że ” Podróże kształcą” – jesteśmy o tym przekonani.

tekst:I.Dobosz-Czyszczoń

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content