74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Joanki we Francji

 W dniach od 25.06 do 2.07.2018 r. JOANKI wraz z opiekunem Joanną Bagińską , rodzicami i członkami Stowarzyszenia „ Niemcza- Partnerstwo Miast”   i z jego prezesem Tadeuszem Mateusiakiem byli we Francji w Prowansji na zaproszenie stowarzyszenia z Monteux.

 

https://photos.app.goo.gl/k7Kkgu8zMwZEod3r8Wizyta we Francji 1    

 

 https://photos.app.goo.gl/qbQiscQ69vLiECnb9 Wizyta we Francji 2

 film1

 film2

 film3

film4

 film5

Były to niezapomniane chwile dla wszystkich. JOANKI dwa razy miały  możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych: podczas „Wieczoru Polskiego” i oficjalnego spotkania obu stowarzyszeń. Program przygotowany ze strony francuskiej był bardzo bogaty. Mogliśmy zwiedzić Awinion ze słynnym mostem i Pałacem Papieskim,  Baux de  Provence – zamek i miasteczko w górach oraz obejrzeć pokaz multimedialny światło dźwięk  o malarzach francuskich  i Pablo Picasso w nieczynnych kamieniołomach, podziwialiśmy Marsylię –  stary port, miasto zwiedziliśmy pociągiem, zobaczyliśmy Kościół Matki Boskiej Gwardii, najstarszą Katedrę La Major, tarasy przy muzeum, ford St- Jean, odbył się też rejs statkiem po zatoce i na wyspę Friuli. Zwiedzaliśmy zamek Chateau d’lf ( znany z powieści „ Hrabia Monte Christo” ) oraz wypoczywaliśmy nad jeziorem w Monteux oraz w miasteczku wodnym  Wawe Island z jej atrakcjami wodnymi.

    JOANKI pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się i pomogły w wyjeździe. W szczególności prezesowi Stowarzyszenia                            „ Niemcza – Partnerstwo Miast” panu Tadeuszowi Mateusiakowi, dzięki któremu wyjazd doszedł do skutku, pani Ewie Mateusiak,  panu Burmistrzowi Grzegorzowi Kosowskiemu i Radzie Miasta, za dofinansowanie wyjazdu i koszulki, panu Jarosławowi Węgłowskiemu za produkty wędliniarskie, pani Danucie Wakulik i mamom dziewczynek pani Urszuli Mandziej i Annie Botuszan.

 Z pewnością ten wyjazd zostanie na długo w pamięci wszystkim uczestnikom.

Tekst: J. Bagińska

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content