74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

W poszukiwaniu wielkanocnych tradycji

Dnia 7 kwietnia uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej pani Sylwii Ostrowskiej w Marianówku. Celem wyjazdu było poznanie tradycji wielkanocnych. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Pierwszym zadaniem, które dzieci miały wykonać było zrobienie wielkanocnych babeczek. Gdy ciasto zostało włożone do piekarnika uczniowie zajęli się zdobieniem jajek wielkanocnych. Następnym zadaniem było sianie owsa. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek i zjedzenie przygotowanych babeczek. Wypoczęci i najedzeni uczniowie poszli odwiedzić zwierzęta, które mieszkają w gospodarstwie. Karmili sianem konie, owce, kozy i osiołki. Ostatnią atrakcją przygotowaną przez właścicielkę gospodarstwa był przejazd dzieci specjalną kolejką, wyścigi na hulajnogach i gokartach. Czas przeznaczony na pobyt w gościnnym gospodarstwie agroturystycznym minął bardzo szybko. Po kilku godzinach rozbawiona gromadka wróciła do Niemczy. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za przybliżenie dzieciom tradycji wielkanocnych. Państwu Marzenie Dobosz, Monice Ostrowskiej, Pawłowi Basiów za pomoc w opiece nad uczniami. Dziękujemy również Pani Dyrektor Annie Kuźmińskiej za bezpłatny transport naszych dzieci.

Wszystkim, którzy będą czytać ten artykuł, uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą życzą Wesołych Świąt Wielkiej Nocy.

Opracowanie: Małgorzata Kuźniar

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content