74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

W kopalni węgla kamiennego

14 grudnia 2021 r. uczniowie kl.III pojechali do Nowej Rudy do DAWNEJ KOPALNI WĘGLA KAMIENNEGO. Tam zwiedzili muzeum oraz kopalnię. Poznali ciężką pracę górników, narzędzia wykorzystywane do pracy w kopalni oraz ekwipunek ratownika. Przypomnieli sobie, jak i z czego powstaje węgiel. W kopalni spotkali się ze św. Mikołajem, który przygotował dla nich różne zadania do wykonania. Na koniec wyjechali z kopalni starą kolejką górniczą. To była udana wycieczka.

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content