74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Dyrektor NOK Zaprasza na Jarmark Wielkanocny oraz do udziału w konkursie Palm:

Kiedy na niebie coraz więcej błękitu, a spod roztapiających się śnieżnych czap leżących jeszcze gdzieniegdzie zaczynają zaglądać przebiśniegi, a czasem krokusy i żonkile, to znak, że zbliża się wiosna, a wraz z nią Wielkanoc. W tym roku przypada ona dokładnie w niedzielę 9 kwietnia. Jednak wielu z nas przygotowując się do tego święta, upamiętnia inne ważne wydarzenie – wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzień ten nazywamy Niedzielą Palmową (Niedzielą Męki Pańskiej). Na znak pamięci o tym ważnym dla chrześcijan wydarzeniu, w wielu miejscach w całej Polsce organizowane są konkursy na najpiękniejszą, największą czy najwyższą palmę wielkanocną. Podobny konkurs organizuje również w Gminie Niemcza, Niemczański Ośrodek Kultury.

Konkurs jest jednym z elementów przygotowań do organizacji Niemczańskiego Jarmarku Wielkanocnego, który zaplanowany został na 2 kwietnia 2023 roku, czyli dokładnie na Niedzielę Palmową. Podczas Jarmarku wszyscy odwiedzający będą mieli okazję zaopatrzyć się w produkty regionalne, które mogą się okazać niezbędne przy przygotowaniu wielkanocnego śniadania.

Najmłodsi będą mogli pomóc w przyozdabianiu Niemczańskich Pisanek, a także wziąć udział
w zabawie w poszukiwania Złotej Pisanki.

Wszystkich chętnych do udziału w Konkursie Palm Wielkanocnych prosimy o zapoznanie się
z regulaminem konkursu, który znajduje się poniżej i zapraszamy do udziału.

Zapraszamy również wszystkich chętnych wystawców, którzy chcieliby wziąć udział w Jarmarku Wielkanocnym do zgłaszania się do organizatora: Niemczański Ośrodek Kultury, tel. 74 837 60 03, 665 835 350, e-mail: nok@nok.niemcza.pl.

http://www.um.niemcza.pl/oglaszamy-konkurs-palm-wielkanocnych-i-przygotowania-do-jarmarku-wielkanocnego-w-niemczy.html

flowers, crocuses, bloom-7823933.jpg

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content