74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Niemczy trafiła na „różową mapę”. Co to oznacza? Oznacza to, że nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Różowa skrzyneczka”!
Jesteśmy dumni z tego, że staliśmy się posiadaczami dwóch takich skrzyneczek. Jedna z nich została zamontowana w toalecie dla dziewcząt, a druga na korytarzu przy głównym wejściu do szkoły. Tym samym dołączyliśmy do innych placówek i instytucji, które walczą z wykluczeniem menstruacyjnym. W każdej skrzyneczce znajdują się darmowe środki higieniczne na czas menstruacji, które będą systematycznie uzupełniane przez szkołę. Dzięki takiemu działaniu skrzyneczki są zawsze pełne i służą osobom potrzebującym. W ramach akcji w klasach 4 – 8 zostaną przeprowadzone warsztaty dla dziewcząt w oparciu o materiały przygotowane przez fundację.

Więcej informacji o akcji i samej fundacji można przeczytać na stronie:
O nas | Różowa Skrzyneczka (rozowaskrzyneczka.pl)

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content