74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Przed nami Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023 – kolejna edycja międzynarodowego wydarzenia w polskich szkołach i przedszkolach


29 września w szkołach z całej Europy i ze świata będziemy świętować Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD – jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się ponad 1000 placówek!

Partner wydarzenia – Akademia Krokieta i Lamy już po raz trzeci przygotowała wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), czyli zestaw gotowych filmów z edukacją w ruchu. Jednak w tym roku po raz pierwszy materiały zostały przygotowane w języku angielskim, aby mogły z nich korzystać podczas obchodów ESSD nie tylko dzieci w Polsce i w Ukrainie, ale także w innych krajach zrzeszonych wokół tego święta!

Wydarzenie w Polsce koordynowane jest przez Fundację V4Sport (https://v4sport.eu), przy aktywnym wsparciu partnerów: Akademii Krokieta i Lamy, Krajowego Szkolnego Związku Sportowego, Szkolnego Związku Sportowego „DOLNY ŚLĄSK”, Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”, Fundacji WESPÓŁ, Ludowych Zespołów Sportowych, Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content