74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Poznajemy Irenę Sendlerową

W szkole realizowany jest projekt Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – „Polacy, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej „. Kolejne zadanie projektowe poświęcone jest Irenie Sendlerowej, która ratowała dzieci z warszawskiego getta. Dzięki temu na kartach historii zapisała się jako Matka Dzieci Holocaustu. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

https://aboutholocaust.org/pl/facts/kim-byla-irena-sendlerowa-i-dlaczego-ratowala-zydowskie-dzieci-z-warszawskiego-getta

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content