74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Podsumowanie AKCJI ŻONKILE

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy czynnie włączyli się w akcję ŻONKILE 2023. Akcja społeczno-edukacyjna organizowana jest od kilku lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jej celem jest upamiętnienie Powstania w Getcie Warszawskim. 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania, wolontariusze w Warszawie i innych miejscach Polski rozdają tysiące żółtych żonkili – symboli życia. W obecnym roku po raz pierwszy w akcję zaangażowali się także uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Niemczy. W ten sposób uczcili 80. rocznicę heroicznego zrywu warszawskiej ludności żydowskiej zamkniętej przez okupanta w getcie.

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content