74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Pierwszy Dzień Wiosny/ Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły przywitali długo oczekiwana wiosnę.

Klasy młodsze tanecznym krokiem zaprezentowały wiosenne stroje, przygotowywały małe marzanny oraz wykonały wiosenne prace plastyczne. Klasy starsze wykonały zadania ESCAPE ROOM oraz uczestniczyły w powitaniu wiosny na niemczańskim rynku.

Tego dnia świętowaliśmy też Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki- dzień solidarności z osobami z Zespołem Downa. Uczniowie przypomnieli sobie takie pojęcia jak: empatia, tolerancja, szacunek, pomoc. Poznali przyczynę i objawy tej częstej wady wrodzonej.

link:

https://photos.app.goo.gl/fUE7NTibHbMqHgY27

klasy starsze:

https://photos.app.goo.gl/k9L19EMs9MVxmDGV6

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content