74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Noc, z 18 na 19 listopada 2022 roku, uczniowie klasy IIa spędzili w szkole. Na te kilka godzin zostali uczniami Szkoły Magii i Czarodziejstwa  w Hogwarcie. Przygotowania do nocy w szkole rozpoczęły się już 15 listopada. W tym dniu funkcjonariusze z posterunku policji w Niemczy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas imprez masowych. Na zakończenie spotkania został otwarty „Sklep u Ollivandera” – goście wspólnie z uczniami wykonali różdżki czarodziejów. W piątek, 18 listopada, szkoła nasza zamieniła się w zaczarowane miejsce. Aby rozpocząć zajęcia w szkole magii uczniowie , w asyście wykładowców Hogwartu, musieli przejść przez Zakazany Las. Na końcu wędrówki czekała na nich niespodzianka – Tiara Przydziału, która podzieliła wszystkich  pierwszoroczniaków na cztery grupy – Ravenclaw, Hufflepuff, Gryffindor i Slytherin. Następnie, wracając przez Zakazany Las, uczniowie przeszli do Sali, gdzie miały odbywać się zajęcia.  Na czarodziejów i czarodziejki czekały typowe dla tej szkoły zajęcia. Odbyły się lekcje magicznych ksiąg, zielarstwa, eliksirów. Wiele przeżyć dostarczyło poszukiwanie Kamienia Filozoficznego. Wielkim wyzwaniem była lekcja robienia mioteł czarodziei, a następnie wyścigi na „latających” miotłach. Między zajęciami dzieci zjadły wieczerzę w stylu szkoły czarodziejów. Przy bogato zastawionym stole zasiedli uczniowie wraz z profesorami. Na zakończenie kolacji wiele emocji dostarczyła degustacja fasolek o różnych smakach – niektóre fasolki były naprawdę niesmaczne… Po zakończeniu wszystkich zajęć nadszedł czas na odpoczynek. Zanim uczniowie udali się spać musieli przygotować sobie łóżka z materacy szkolnych. Gdy wszyscy już byli przygotowani do noclegu, rozpoczął się nocny seans pierwszej części opowieści o głównym bohaterze nocy – Harrym Potterze. Rano, po posprzątaniu miejsca zabawy, zadowoleni uczniowie pod opieką rodziców wrócili do domów.

Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez zaangażowania osób dorosłych. Dziękujemy Pani Dyrektor za udostepnienie szkoły, Rodzicom – za pomoc w przygotowaniu dekoracji, kolacji oraz opiekę w czasie całej nocy. Uczennicom klasy VI (Zosi, Martynie i Agacie) – za przygotowanie lekcji eliksirów oraz prowadzenie akcji poszukiwania Kamienia Filozoficznego. Nieocenionej Pani Jadwidze Gryzło dziękujemy za lekcję magicznych ksiąg oraz pomoc w realizacji wszystkich zadań.

Tekst: Małgorzata Kuźniar.  Zdjęcia: Urszula Krasnodębska, Jadwiga Gryzło, Małgorzata Kuźniar.

https://photos.app.goo.gl/rZ6fmBzMJ4CPtpRj7

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content