74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Niełatwo być pilotem- CZYTAM SOBIE cz.2

rugie zajęcia realizowane w ramach projektu 📚 „Czytam sobie 10 lat”📚 były realizowane na podstawie książki Wojciecha Widłaka z ilustracjami Tomka Kozłowskiego pt. „Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303”. Tytuł naszych zajęć: „NIEŁATWO BYĆ PILOTEM. ⏳️ Wracamy do przeszłości i stajemy się nieustraszonymi pilotami z Dywizjonu 303! To dla nas proste zadanie, ponieważ dobrze wiemy czym charakteryzuje się dobry pilot ✈️🕐 Wykonywanie zadania pod presją czasu? Drobnostka! Wystarczy kilkanaście sekund, aby ułożyć rozsypankę z wizerunkiem Dreamlinera w całość 🛩🗣 Poszerzamy swoją wiedzę i rozwijamy wyobraźnię poprzez głośne czytanie fragmentów książki 📚👩‍✈️ Czy moglibyśmy być pilotami? Oczywiście! 😄 Dodatkowo moglibyśmy mieć wiele przygód związanych z tą pracą. Ponieważ nasza wyobraźnia jest nieograniczona, powstały wyjątkowe opowiadania z nami – pilotami w roli głównej 😉😎 Na koniec wybraliśmy się na krótką wycieczkę po naszym mieście. Skoro rozmawialiśmy o historii, to był idealny moment o wspomnieniu naszego historycznego wydarzenia – obrony Niemczy⚔️ Po pamiątkowym zdjęciu na tle Baszty Miejskiej wróciliśmy do szkoły 🙃🙂

link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/ULoBNxA61FDyDT2dA

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content