74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Szkolna biblioteka miała zaszczyt współorganizowania wraz z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Niemczy 12. edycji Narodowego Czytania – 14 września 2023 roku. Lekturą, tegorocznej akcji była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Fragmenty powieści przeczytali Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im B. Chrobrego w Niemczy oraz zaproszeni do wspólnego czytania goście: dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemczy – p. D. Wakulik, wicedyrektor szkoły – p. W. Kraczkowska i p. Agnieszka Kawa z Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy.

Czytaniu towarzyszył konkurs bukietów polnych kwiatów, w którym zwyciężyła Zofia Basiów z klasy VII. Została ona nagrodzona pamiątkową książką, a wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki z cytatami z powieści i pieczątką z logiem Narodowego Czytania.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Muzyka:canva.com

sütterlin, handwriting, typography-1362879.jpg

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content