74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

NARODOWE CZYTANIE 2021

Biblioteka szkolna ze Szkoły Podstawowej w Niemczy wraz z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Niemczy włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania 2021. Wspólnie czytaliśmy „Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. W tym roku fragmenty książki zabrzmiały w plenerze.

Ogólnopolską akcję czytelniczą uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Anna Kuźmińska. Lektorami byli nauczyciele: Pani Wioletta Kraczkowska i Pani Jolanta Kurak, dyrektor MiGBP Pani Danuta Wakulik oraz uczniowie klas siódmych i ósmych : Oliwia Szczepańska, Aleksandra Kuriata, Julia Kuriata, Mateusz Woźniak, Bartek Milak, Wiktoria Kasprowicz, Zuzanna Kopińska i Emilia Borodajko.

Uczniowie ubrani byli w stroje nawiązujące do lektury.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie się w tę piękną akcję!

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content