74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Mikołajkowe wycieczki klasy II b

Dzieci z klasy II b miały możliwość przeżycia niezwykłej, świątecznej przygody w domu Świętego Mikołaja w Srebrnej Górze. Na dzieci z niecierpliwością czekali pomocnicy Świętego Mikołaja – Elf i Śnieżynki. Zaprosili oni do udziału w warsztatach świątecznych, podczas których dzieci wykonały między innymi bałwanka, renifera, czy choinkę świąteczną. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy, konkursy i animacje przy muzyce świątecznej. Niepowtarzalną okazją była możliwość wykonania kartki świątecznej i podarowania jej Świętemu Mikołajowi osobiście, przywitania się i porozmawiania.

            Po obiedzie w Domu Świętego Mikołaja dzieci wróciły do szkoły z Certyfikatem Pomocnika Świętego Mikołaja, by już następnego dnia wyruszyć w kolejną wycieczkę, tym razem do HYDROPOLIS we Wrocławiu. Tam zwiedzili wystawę, która jest całkowicie poświęcona wodzie i znajduje się w zabytkowym, XIX – wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. W HYDROPOLIS można było pogłębić wiedzę o funkcjach wody pełnionych w ciele człowieka, samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych, obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni, czy wejść do batyskafu Trieste – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi. Uczniowie podziwiali wierne repliki i modele, których zadaniem było ukazanie wody z różnych perspektyw. Mogli także korzystać z różnych technologii multimedialnych i wielu interaktywnych instalacji.

            Wycieczka była bardzo udana i wszyscy miło spędziliśmy ten dzień.

            Bardzo dziękujemy Rodzicom – opiekunom za pomoc podczas wycieczki.

Hydropilis

Srebrna Góra

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content