74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Lekcja ekologii w terenie

Klasy drugie pod opieką wychowawczyń – p. Małgorzaty Kuźniar i Joanny Romantowskiej – wybrały się na ciekawą lekcję do Ekologicznego Centrum Odzysku w Pieszycach. Uczniowie zobaczyli, co dzieje się z odpadami, które gromadzimy w kolorowych workach. Dowiedzieli się również, do czego ponownie można wykorzystać posegregowane odpady. Przewodnicy wycieczki zwrócili uwagę, dlaczego selektywna zbiórka odpadów jest dla nas ważna. Umożliwia ona ograniczenie ilości śmieci jakie trafiają na składowiska oraz odzyskanie surowców wtórnych. Dzięki temu mamy również czyste miejsca, w których obracamy się i żyjemy, lepszy wizerunek oraz estetykę naszej okolicy. Aby dzieci bezpiecznie mogły poruszać się po terenie zakładu pan Paweł Kot zasponsorował kamizelki odblaskowe dla całej grupy. Na zakończenie wizyty wszyscy uczniowie otrzymali drobne prezenty. Dziękujemy pracownikom ECO za możliwość zwiedzenia ich miejsca pracy. Podziękowania również dla panów Pawła Basiów i Pawła Kota za opiekę nad uczniami podczas wyjazdu.

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content