74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

KOSMOS-CZYTAM SOBIE cz.3

Trzecią częścią projektu 📚„Czytam sobie 10 lat”📚 były zajęcia pod tytułem: „CZY W KOSMOSIE SPOTKASZ SEPULKI?” Na podstawie książki Marcina Barana z ilustracjami Tomasza Kozłowskiego pt. „Lem i zagadki Kosmosu” 🪐🌠🌌 Czy Stanisław Lem potrafił przepowiadać przyszłość? 🤔Tego mogliśmy się dowiedzieć z życiorysu i filmu poświęconemu twórczości autora m.in. „Bajek robotów” 📡🌌 Czy można obserwować gwiazdy w czasie lekcji? Oczywiście! Dodatkowo przy pomocy własnych maszynek do obserwacji Kosmosu, to bardzo łatwe zajęcie 😉🌌 Jaki dźwięk ma Kosmos? Tego mogliśmy się dowiedzieć w czasie relaksu… Chwilka odpoczynku dla małych odkrywców! ✨️🌌 Własny KOSMOS – brzmi ekstra! Słoik, wata, woda i duuużo brokatu i barwnika – szybki i łatwy przepis na idealny Kosmos 🌠 Mogłoby się zdawać, że będzie to trudny temat dla dzieci. Nic z tych rzeczy‼️ Poradziły sobie one z nim znakomicie 😊🥰 Wykazały bardzo dużą wiedzę na temat Kosmosu, gwiazdozbiorów oraz rozumienia trudnych pojęć zawartych w tekście. To były udane zajęcia 🙃🙂

muzyka:canva.com

ZAJĘCIA PROJEKTOWE PRZYGOTOWANE ZOSTAŁY PRZEZ PANIĄ BIBLIOTEKARKĘ J.GRYZŁO

link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/XYDYryrzvSswsANJ8

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content