74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Klasa III na lekcji przyrody w Leśnej Szkole

Korzystając z pięknej jesiennej pogody klasa III wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do ” Domku Leśnego ” w Bielawie. Przywitał nas tam emerytowany nauczyciel biologii p. J, Gajda. Sprawdził wiedzę dzieci o lesie  zdobyta w czasie zajęć lekcyjnych i zabrał na spacer . W czasie wyprawy odkrywaliśmy las różnymi zmysłami. Poznaliśmy różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa liściaste, iglaste, krzewy, mchy i runo leśne. W czasie wykonywania zadań przygotowanych przez naszego przewodnika zbieraliśmy różne liście wraz z ich nasionami i owocami. Obserwowaliśmy warstwową budowę lasu.

Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek, które dzieci zjadły z wielkim apetytem. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń z leśnymi pamiątkami i dyplomami wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie wycieczki i sprawowali opiekę w czasie wyjazdu.

Tekst:J.Konopka

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content