74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Klasa 3 a w Piernikarni Śląskiej

W przeddzień Mikołajek klasa 3a 🙋🏻‍♀️🙋‍♂️wybrała się do Piernikarni Śląskiej na warsztaty z pieczenia aromatycznych ciasteczek.🎅 Uczniowie poznali historię wypieku pierników, zobaczyli różne formy do wypieku ciasteczek oraz inne przedmioty używane do produkcji słodkość. Pani przewodniczka zdradziła, jakich produktów trzeba użyć, aby przygotować aromatyczne korzenne ciasto. Uczniowie w moździerzu przygotowali aromatyczną mieszankę goździków, anyżu, imbiru i innych przypraw🫚🧁🥹 Następnie każde dziecko przygotowało pierniki, które po upieczeniu uczniowie zabrali ze sobą do domu. To była bardzo pachnąca i smaczna wycieczka😃🎄🌞

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content